Architektura i nowoczesne budownictwo – Cholula Student Housing / BNKR Arquitectura

Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura BNKR Arquitectura zaprojektował projekt 41-pokojowego kompleksu mieszkalnego dla studentów w osiedlu mieszkaniowym w Cholula dla University of the Americas, który obecnie rośnie i jest wchłaniany do miejskiego obszaru Puebla w Meksyku.
Program charakteryzuje się gęstą aglomeracją komórek o ruchliwych wspólnych obszarach, które pochłaniają życie społeczne studentów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
San Andrés Cholula to spokojna strefa mieszkalna o niskiej gęstości położona obok tradycyjnego serca San Pedro de Cholula.
University of the Americas, który działa jako miejski atraktor w Puebla, otrzymuje 8000 studentów rocznie, którzy stale szukają realnego zakwaterowania.
Cholula coraz częściej widzi rozwój sytuacji, który zaspokaja rosnącą populację studentów.
Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Projekt jest uzupełniony szeregiem przestrzeni i programów, które wspomagają program podstawowy.
Jak wstawić gęsty kompleks mieszkalnych studentów w tradycyjnej dzielnicy podmiejskiej bez negatywnego wpływu na spokojny charakter strony.
Główną kwestią związaną z tym projektem było zatem zapotrzebowanie na budynek wyglądający na zewnątrz, który nie ingerowałby w lokalne sąsiedztwo, a jednocześnie pozwoliłby na ożywioną scenę społeczną w jego sercu.
Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Wynikowy schemat obejmuje centralne patio otoczone liniowym, trzypoziomowym, czterostronnym pierścieniem obudowy, który otwiera się na niego.
Każda komórka mieszkalna w tym pierścieniu zawiera wszystkie udogodnienia niezbędne do zwartej rezydencji: pomieszczenia do spania, studia i podstawową kuchnię i łazienkę.
Na parterze znajduje się komercyjna powierzchnia do wynajęcia, kafeteria i prywatny salon.
Z zewnątrz masa ta wydaje się zamknięta i prywatna, ubrana w pojedynczą, nieprzerwaną skórę z perforowanej płyty ze śniegiem Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Jednak ten prywatny blok podnosi jeden z rogów, aby umożliwić bezpośredni dostęp do patio na poziomie gruntu.
Cały budynek musi być rozumiany jako krużganek, z naciskiem na prywatność i życie wewnętrzne, ale jest również otwierany tym gestem, tworząc budynek, który jest jednocześnie zamknięty, ale przyjazny; prywatny, ale żywy.
Kontekst 01 Architekci: BNKR Arquitectura Lokalizacja: Cholula, Puebla, México Projekt: BNKR Arquitectura / Esteban Suarez & Sebastian Suarez Kierownik projektu: Emelio Barjau i Angel Rivero Zespół projektu: Angel Rivero, Adrian Aguilar, Laura Fontaine, Diego Eumir, Paul Chavez, Mitl Gaxiol, Jaime Sol Structural Design: DAE Lighting: Noriegga Iluminadores MEP: Obszar DCP: 6,150m2 Rozpoczęcie budowy: jesień 2012 Spodziewane zakończenie: Zima 2013
[hasła pokrewne: sennik odkurzacz, sanus gdynia, bricoman łódź godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman łódź godziny otwarcia sanus gdynia sennik odkurzacz