Architektura i nowoczesne budownictwo – Re-Thinking Shanghai Propozycja / Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte

Dzięki uprzejmości Viníciusa Philota, Fabiano Ravaglii i Gibrana Duarte W swojej propozycji konkursu Re-thinking Shanghai, Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte dążą do przekształcenia wielkiej metropolii poprzez metamorfozę biologiczną.
W swoim.
Let s s pomaluj Szanghaju świetlikami.
projektują, zastanawiają się nad pytaniem: W jaki sposób możemy uczynić z Szanghaju miasto, które już wyznaczało trendy w ramach scenariusza azjatyckiego i globalnego, również jako odniesienie do zrównoważonego rozwoju miejskiego.
System świetlików będzie sub-efektem nowego sposobu myślenia o przestrzeni publicznej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Życie w ogromnym mieście w Szanghaju nigdy nie było łatwe i prawdopodobnie nigdy nie będzie.
Wielkie metropolie wydają się okrutne wobec mieszkańców, oferując ogromne odległości do transpozycji, zatłoczone miejsca i inne trudności, z którymi codziennie stykamy się.
Suhzhou creek ma centralny artykuł na temat miejskiej dynamiki Szanghaju i był miejscem publicznych interwencji rządu chińskiego w ostatnich dziesięcioleciach, głównie w pobliżu skrzyżowania z rzeką Huangpu z oszałamiającą i emblematyczną panoramą Pudong.
Dzięki uprzejmości Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte Podjęto wysiłki na rzecz oczyszczenia wody, stworzenia przestrzeni publicznych i miejskich atrakcji, takich jak dzielnice sztuki i dzielnice handlowe.
Chcemy jednak zaadresować Suhzhou jako szerszą strefę: jedno połączenie centralne, centrum Szanghaju z innymi obszarami peryferyjnymi.
Dzięki uprzejmości Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte W makroskali moduły zostaną połączone, identyfikując specjalne potrzeby w każdym odcinku potoku: Dzięki uprzejmości Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte Module 0.
Pływ .
Farma i parki ze świetlistej zatoki; Moduł .
Społeczne -okrągł ławki; Moduł 2.
Objęte.
topografia kafelkowa, inteligentne pokrycia dachowe; Moduł 3.
Proménade.
łuki algorytmiczne; Moduł 4.
Dzień.
muzea, biblioteki, ogrody; Moduł 5.
Noc.
restauracje, puby, kluby nocne; Moduł 6.
Mieszany.
centra sportowe, centra sztuki, parkingi rowerowe, metro i dworce kolejowe.
Jasne światła miasta, zwykle rzucane przez wieżowce i neony, będą teraz miały inne znaczenie, tworząc piękne krajobrazy i używane w połączeniu z muzeami, ośrodkami sztuki i sportu, klubami nocnymi i wieloma innymi miejskimi urządzeniami.
Suzhou powróci do swojej roli i odtworzy ją na nowo.
Dzięki uprzejmości Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte Architekci: Vinícius Philot, Fabiano Ravaglia i Gibran Duarte Lokalizacja: Szanghaj, Chiny Współpracownik: Priscila Inacio Status projektu: koncepcja Rok budowy: 2012
[więcej w: tynk gipsowy, megastroje, andrzej marcysiak ]

Powiązane tematy z artykułem: andrzej marcysiak megastroje tynk gipsowy