Budownictwo wczoraj i dzis : Warsztat „CRITICAL: Lisbon”

Dzięki Triennale Architektury w Lizbonie Odbywające się w siedzibie głównej Triennale w Lizbonie od 16 do 21 lipca,.
CRITICAL: Lizbona.
Warsztat poświęcony jest rozmowom, pisaniu i krytycznej publikacji na temat architektury.
Koordynowane przez Leva Bratishenko, Frederico Duarte i Becky Quintal (zawarte w programie Critical Distance w Lisbon Triennale w Lizbonie), impreza jest pomyślana jako spekulacyjny projekt redakcyjny, który konfrontuje się z poglądem, że architekci i społeczeństwo działają w ideologicznie różnych wszechświatach, skupiając się na ich wspólne pragnienie poprawy miasta.
Więcej informacji na temat warsztatów po przerwie.
Biorąc Lizbonę za miejsce pracy i inspirację, warsztaty będą poświęcone wyzwaniom i przeszkodom, przed którymi stoją krytycy architektury, ale także strategiom, taktyce i narzędziom, których używają, aby im sprostać.
Silny i aktualny komentarz do środowiska zbudowanego może przybierać różne formy i rzadko podąża za określoną rubryką.
Od esejów, filmów, op-edów, pokazów slajdów po zdjęcia, wywiady z architektami i innymi graczami z miasta, po chodzenie – choć recenzje budynków i aktualne kontrowersje wokół przestrzeni publicznej, warsztaty będą poświęcone wielu mediom i wiadomościom dostępnym dziś dla krytyków .
Warsztaty skierowane są do studentów i młodych profesjonalistów zainteresowanych zagadnieniami architektury, projektowania i urbanistyki.
Wnioskodawcy powinni mieć chęć opracowania i przekazania swoich ustaleń, analiz i opinii konkretnym odbiorcom, od swoich rówieśników do ogółu społeczeństwa.
Znalezienie i rozmowa z tymi widzami jest również dziełem krytyka.
Aby się zarejestrować i uzyskać więcej informacji, odwiedź tutaj.
[przypisy: fuga do kostki brukowej, tarasola ceny, andrzej marcysiak ]

Powiązane tematy z artykułem: andrzej marcysiak fuga do kostki brukowej tarasola ceny