Kącik architekta – Donbass Arena / Arup

Miller Hare The Shaktar Donetsk Stadion o pojemności 50 000 miejsc, Donbass Arena, zaprojektowany przez Arupa, będzie gospodarzem meczu otwarcia w grupie D pomiędzy Francją i Anglią, a także kilku innych meczów, w tym drugiego półfinału.
Arup, który odegrał kluczową rolę w zespole projektowym, który wyprodukował 320 milionów Donbass Arena, będzie występował obok talentów piłkarskich Ashley Younga, Francka Ribery a i reszty zawodników tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Według Burkharda Miehe, głównego konstruktora Arupa odpowiedzialnego za projekt miski stadionowej, Donbass wyznaczył standardy dla wszystkich zwolenników na Ukrainie iw Rosji.
Wciąż otrzymujemy zapytania od innych klubów w Europie Wschodniej, które odnoszą się do Szachtara jako najlepszego przykładu doskonałego projektowania stadionów.
.
Miller Hare Stadion Donbass jest tylko jedną z wielu ważnych prowizji na stadionach dla Arup, rozciągającej się od stadionu City of Manchester do Allianz Arena, więc fani będą cieszyć się atmosferą bez względu na ostateczny wynik.
Architekci: Arup Lokalizacja: Donieck, Ukraina Pojemność: 50 000 Gospodarze: FC Szachtar Donieck, Ukraina Otwarty: sierpień 2009 Koszt:.
320 m Istotne statystyki: Stadion ma 54 m wysokości, od poziomu boiska po dach o wartości 3.800 ton stal
[patrz też: bank spółdzielczy krokowa, sennik odkurzacz, skały wylewne ]

Powiązane tematy z artykułem: bank spółdzielczy krokowa sennik odkurzacz skały wylewne