Nowoczesna architektura : Więzienie kobiece / architektura OOIIO

Dzięki uprzejmości OOIIO Architecture Opierając się na naturalnym świetle, otwartych przestrzeniach i zieleni, takich jak torf, trawa i kwiaty, propozycja OOIIO Architecture for Female Prison na Islandii odrzuca ciemne przestrzenie, małe komórki i szare betonowe ściany typowe dla tradycyjnego więzienia.
Konstrukcja będzie ekonomiczna i wydajna, a jednocześnie nie będzie stwarzać typowego więzienia i zwiększać poczucie wolności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt rozpoczął się od zespołu, który prosi ludzi, którzy mieszkają i pracują w zakładach, o to, jak się czuje.
Wniosek był taki, że najgorszą rzeczą w życiu w zakładzie poprawczym jest poczucie, że faktycznie jesteś w jednym.
Zamiast zawierać funkcje w pojedynczej budowli, dzieli się na kilka maleńkich, bardziej ludzkich, skalowanych pawilonów.
Program jest złożony, podobny do małej wioski, ze szpitalem, szkołami, kościołem i teatrem, wszystkie pracują dokładnie w tym samym czasie.
Dzięki uprzejmości OOIIO Architecture W strukturze biorą udział trzy różne typy mieszkańców: więźniowie, robotnicy i okazjonalni goście.
każdy z użytkowników ma bardzo specyficzny obieg i obszar, w którym mogą lub nie mogą się znajdować.
Projekt przypomina koła zębate dużego zegarka, budynku przypominającego zespół przekładni, wszystkie elementy muszą znajdować się we właściwym miejscu, aby uczynić je wydajnym i funkcjonalne, ale z najlepszym możliwym odniesieniem do widoku naturalnego i zewnętrznego.
Dzięki architekturze OOIIO System prefabrykowanych płyt betonowych pozwoli na zbudowanie wszystkiego w krótkim czasie, przy niskiej emisji dwutlenku węgla.
Pokrycie budynku grubą warstwą torfu, typowy dla Islandii typowy projekt, pozwoli trawie rozrosnąć się po strukturze, aby uchwycić naturalną fasadę.
Wytworzy on ekologiczną metodę izolacji niezbędną w trudnych warunkach pogodowych w kraju.
Dzięki uprzejmości architektury OOIIO Na zewnątrz używa się metalowych klatek zawierających torf, które można przenieść i umieścić na miejscu.
Pojemniki będą sadzić różne lokalne kwiaty i trawę, aby wytworzyć zieloną ścianę we współczesnej metodzie.
Ta prefabrykowana konstrukcja zmieni się wraz z porą roku, czyniąc życie w więzieniu mniej monotonnym i bardziej ludzkim z naciskiem na przyrodę.
Dzięki uprzejmości architekta OOIIO: Architektura OOIIO Lokalizacja: Reykjavik, Islandia Zespół projektowy: Joaquin Millán Villamuelas, Cristina Viacario, Belen Gomez, Lurdes Martinez, Javier Urrutia, Ignacio Jimeno, Kristinn R.
Olafsonn Powierzchnia: 9000 m2
[więcej w: sanus gdynia, warstwy stropodachu, bank spółdzielczy krokowa ]

Powiązane tematy z artykułem: bank spółdzielczy krokowa sanus gdynia warstwy stropodachu