Architektura i nowoczesne budownictwo – Instalacja „Quattro Punti per una Torre” / Massimo Iosa Ghini

Andrea Martiradonna ze Spuścizny Interni Ideą instalacji Quattro Punti per una Torre, zaprojektowanej przez Massimo Iosa Ghini dla FMG Fabbrica Marmi e Graniti, jest użycie pierwotnego monolitu, całego masywnego bloku z kamienia.
We współpracy z Iguzzini, Tecnovision i Faraonea, projekt na Uniwersytecie w Mediolanie reprezentuje produkowaną architekturę i rzeźby od niepamiętnych czasów, powtarzane poprzez zastosowanie wielkoformatowej płyty ceramicznej z wykończeniem, które czerpie inspirację z kamienia kamieniołomu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Instalacja jest łącznikiem między dziedzictwem a nowoczesnością, tradycją i innowacją, eksploracją tematu – kontinuum z doświadczeniami z przeszłości ., zarówno w zakresie technologii i rozwoju materiałów oraz ich produkcji i zastosowania.
Jest to podobna do macierzystej wieża o konstrukcji licowanej dużymi ceramicznymi płytami (300 × 150), wycinanymi laserowo i wykończonymi.
.
Andrea Martiradonna dla dziedzictwa Interni Wieża wznosi się na niezwykłą wysokość, znajdując nowe i innowacyjne rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne, które podkreślają trwałość materiału zwykle związanego z tradycją w zbiorowej wyobraźni.
Przejście do współczesności podkreślają nowoczesne, zakrzywione nacięcia na płytach, które ujawniają obróbkę powierzchni w rdzeniu instalacji, naznaczoną specjalną dekoracją wykonaną w technologii Led, tworzącej świetlistą siatkę i zmieniającą się geometrię, która jest symboliczna ciągłość między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
.
Andrea Martiradonna dla Interni Legacy Wewnętrzna część obrazu jest wyświetlana z energooszczędnymi diodami LED w celu uzyskania efektu ruchu (myślenia myślącego).
Podstawa posiada szklaną poręcz oświetloną diodami LED wzdłuż jej zewnętrznej krawędzi.
Monolit, kamień, wieża, rodowe typologie.
Ciągła powierzchnia, skóra nie ma obwodu, każde połączenie jest kosztem i stratą.
duże płyty FMG mają niewiele stawów.
Man poetycki sen, naturalny krzywa, który materializuje granicę między wnętrzem a światem zewnętrznym.
Złożony wewnętrzny metabolizm, światło i energia w symbiozie ze stałym materiałem.
.
Massimo Iosa Ghini
[więcej w: bricoman łódź godziny otwarcia, tarasola cennik, eko okna racibórz ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman łódź godziny otwarcia eko okna racibórz tarasola cennik