Budownictwo wczoraj i dzis : World Horticultural Expo Pavilion / UNStudio +! Melk

UNStudio Architect: UNStudio Landscape Architect:! Melk Landscape Architecture Lokalizacja: Qingdao, Chiny Klient: Biuro 2014 Qingdao World Horticultural Expo Executive Committee Strona budynku: 35.000m2 Program: Główny pawilon Expo ze zintegrowanym projektem krajobrazu Status: przyznany konkurs na Międzynarodowe Targi Ogrodnicze 2011 w Xi.
An, poszliśmy za projektem, budową i wykonaniem geometrycznego projektu Plasma Studio, który rozciągał się od gruntu do wody.
Obecnie Qingdao, główne miasto w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, przygotowuje się do Expo 2014 w ramach tematu: Niech życie wkracza w naturę .
Impreza, która odbędzie się od kwietnia do października, będzie składać się z trzech różnych pawilonów (pawilon tematyczny, pawilon ogrodowy i centrum kultury ogrodniczej) i siedmiu różnych tematycznych obszarów, które będą wyświetlać lokalne ogrodnictwo i umożliwić odwiedzającym korzystanie z międzynarodowych ogrodów, takich jak wystawy z Europy, Ameryki i Oceanii.
Punktem centralnym targów będzie pawilon tematyczny o powierzchni 28 000 m2 zaprojektowany przez UNStudio i! Melk Landscape Architecture.
Projekt skupia się na relacjach między nauką a naturą, wykorzystując osiągnięcia naukowe jako źródło inspiracji do przekazywania podstawowych zasad generatywnych i strukturalnych natury poprzez gest architektoniczny.
wytłumaczył firmę.
Więcej o pawilonie po przerwie.
W pawilonie tematycznym będzie główna sala wystawiennicza, sala widowiskowa, centrum konferencyjne i centrum multimedialne.
Będąc centralnym punktem planu głównego, pawilon musi połączyć różne elementy wystawy w spójną całość.
Aby to zrobić, lokalna roślinność stworzy różne doświadczenia w odniesieniu do siedmiu tematycznych obszarów większej ekspozycji.
Aby stworzyć ramy dla otwartych przestrzeni między budynkami, Melk zaprojektował siedem wzorów krajobrazu.
inspirowane mikroskopijnymi lub molekularnymi geometriami, które stanowią rdzeń esencji siedmiu tematów.
Takie wzory to w pełni skomponowane zintegrowane krajobrazy, które łączą różne tematy w sposób funkcjonalny i edukacyjny.
.
UNStudio Pawilon uznaje również dwa zbiorniki wodne rozciągające się na północ i południe od pawilonu oraz Rainbow Rainbow Ribbon , które przenikają cały otaczający krajobraz jako mosty dla pieszych i spotykają się na placu Celebration.
.
UNStudio Co najważniejsze, projekt ma na celu zbalansowanie pojęcia budynku i krajobrazu, ponieważ krajobraz utworzy ciągłą całość, delikatnie otulając budynki i likwidując ich połączenie z ziemią.
Pejzaż dachowy, wyartykułowany, aby reagować na dominującą panoramę gór, są pomyślane jako wzniesione płaskowyże płaskowyżowe, z których każda odnosi się do innej części planu głównego z jego nachyleniem i tarasowaniem, zapewniając panoramiczne widoki sięgające daleko w otaczający krajobraz.
.
UNStudio Będziemy kontynuować naszą relację z pawilonu tematycznego w miarę jego kształtowania i czekamy na Expo 2014.
.
UNStudio
[patrz też: bricoman szczecin otwarcie, piec gazowy kondensacyjny cena, bricoman szczecin otwarcieaska gazetka ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman szczecin otwarcie eko okna racibórz piec gazowy kondensacyjny cena