Kącik architekta – Najlepsze firmy zakwalifikowane do Europejskiego Centrum Badawczego

Interpretacja wizji całego obszaru ESS, MAXIV, Science Village około 2020 roku.
ESS Pięć międzynarodowych konsorcjów firm architektonicznych i krajobrazowych zostało zakwalifikowanych do konkursu na projekt przyszłego centrum badawczego Europejskiego Źródła Spalacyjnego (ESS) – Partnerstwa 17 Narodów Europy, zaangażowanego w celu wspólnego budowania i kierowania światowym liderem obiekt do badań z użyciem neutronów do drugiej ćwierci XXI wieku.
Centrum naukowe na dużą skalę w XXI wieku skoncentruje się na zrównoważonym rozwoju, tworząc atrakcyjne środowisko pracy i integrując się z otoczeniem.
Zostanie on zbudowany w południowej Szwecji i ma zostać otwarty w 2019 roku.
Kontynuuj po przerwie, aby zobaczyć pełną listę.
ESS Shortlist: Benthem Crouwel, West8, Arup, Mandaworks Bjarke Ingels Group, HOK International Limited, Topotek1 / ziemia lądowa Foster + Partnerzy, Peter Walker i Partnerzy, Projekt pomieszczeń badawczych, Grupa Ramboll, Berg / CF Moller Architekci Henning Larsen Architekci A / S, COBE ApS, SLA A / S, NNE Pharmaplan A / S Tengbom, Mecanoo Architecten, Buro Happold Jury oceni propozycje na podstawie kilku kryteriów: jakości projektu architektonicznego, elastyczności, ekonomicznej i funkcjonalnej wykonalności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.
Pod koniec października zostanie ogłoszony zwycięski projekt.
Europejskie Źródło Spalacji.
obiekt nowej generacji do badań materiałowych i nauk przyrodniczych Europejskie Źródło Spalania (ESS) będzie multidyscyplinarnym laboratorium badawczym opartym na najsilniejszym na świecie źródle neutronów.
ESS można przyrównać do dużego mikroskopu, w którym do badania materiałów wykorzystuje się neutrony zamiast światła.
od polimerów i farmaceutyków po membrany i molekuły.
zdobycie wiedzy o ich strukturze i funkcji.
ESS będzie około 30 razy lepszy od istniejących obiektów, otwierając nowe możliwości dla naukowców, na przykład w dziedzinie zdrowia, środowiska, klimatu, energii, transportu i dziedzictwa kulturowego.
ESS to projekt międzyrządowej infrastruktury badawczej, który powstanie w Lund w południowej Skandynawii.
Obecnie 17 krajów europejskich jest partnerami w projekcie ESS i weźmie udział w budowie, finansowaniu i eksploatacji ESS.
Szwecja i Dania będą współgospodarzem ESS i obejmować 50 proc.
1,4 B.
koszty inwestycyjne i 20 procent kosztów operacyjnych razem z krajami nordyckimi i bałtyckimi.
European Spallation Source ESS AB jest spółką akcyjną, obecnie należącą do szwedzkich i duńskich stanów.
ESS AB pracuje obecnie nad sfinalizowaniem projektu technicznego ESS, planowaniem przyszłych badań w ESS, przygotowaniem do budowy i planowaniem przyszłej międzynarodowej organizacji ESS.
Odbywa się to we współpracy z dużą liczbą instytutów badawczych, uniwersytetów i laboratoriów na całym świecie.
Oczekuje się, że budowa rozpocznie się w 2013 r., Kiedy to pierwsze neutrony zostaną wyprodukowane w 2019 r., A obiekt będzie w pełni operacyjny około 2025 r.
Oczekuje się, że ESS będzie wspierać społeczność użytkowników złożoną z co najmniej 5000 europejskich naukowców i będzie miał duże znaczenie strategiczne dla rozwoju Europejskiej Przestrzeni Badawczej.
W pobliżu znajdą się uzupełniające laboratoria, takie jak synchrotron MAX IV w Lund oraz XFEL i PETRAIII w Hamburgu.
Opis obiektu za pośrednictwem ESS.
[hasła pokrewne: fuga do kostki brukowej, andrzej marcysiak, eko okna racibórz ]

Powiązane tematy z artykułem: andrzej marcysiak eko okna racibórz fuga do kostki brukowej